Aktualności

Po zwycięstwie Proximek w Świeciu, siatkarki Jokera przyjechały do Krakowa, by zrewanżować się za zeszłotygodniową porażkę na swojej hali. Ewentualne zwycięstwo w tym spotkaniu przedłużyłoby ich nadzieje na występ w finale 1. Ligi kobiet. Ku uciesze kibiców z grodu Kraka, to Proxima tego dnia okazała się lepsza i pokonała przyjezdne w zaciętym, pięciosetowym boju.

Pierwszy set rozgrywany był „punkt za punkt”. Żadna z drużyn nie chciała przegrać, rozpoczynająca partia spotkania zakończona została dopiero przy wyniku 32:30 dla Jokera Świecie.
Krakowianki miały po swojej stronie aż 6 piłek setowych a mimo to zwycięskie okazały się Jokerki, co tylko podkreśla zaangażowanie przyjezdnych.

Drugi set należał już do Proximy.  Od początku siatkarki z Krakowa budowały przewagę, najpierw wynosiła ona 4 punkty, później stopniała do 1 punktu przy stanie 14:13. Od tej chwili Joker Świecie ambitnie gonił Proximę, która swoimi skutecznymi zagraniami broniła niewielkiego prowadzenia.
Ostatecznie udało się „dowieźć” dwa punkty przewagi aż do końca drugiej odsłony. Set zakończył się wynikiem 25:23 dla gospodyń.

Trzecia partia od początku rozgrywana była pod dyktando Jokera. Siatkarki ze Świecia rozpoczęły od mocnego prowadzenia 4:0 i przez resztę seta sumiennie ją powiększały. Chwilowa słabość Proximek doprowadziła do przegranej w trzecim secie wynikiem 25:15.

Czwarty set był dla siatkarek Proximy Kraków być albo nie być. Tylko wygrana zapewniała im odwrócenie losów spotkania i walkę o tie-breaka. Podobnie jak w secie pierwszym, drużyny grały punkt za punkt. Przy stanie 21:20 gospodynie zaczęły „odskakiwać” swoim przeciwniczkom. Seta numer cztery zakończył skuteczny atak Marzeny Kropidłowskiej.

Piąty set krakowianki rozegrały w sposób godny finalistek rozgrywek 1. Ligi kobiet. Nie pozostawiły już żadnych złudzeń siatkarkom Jokera Świecie i pewnie pokonały je, pozwalając im na zdobycie jedynie 7 punktów.
Za grę w półfinale warto pochwalić Iwonę Krochmal, która posyłała na drugą stronę siatki fantastyczne zagrywki. W defensywie dobrze prezentowała się nasza libero- Angelika Bulbak.

Proxima Kraków – Joker Świecie 3:2 (30:32, 25:23, 15:25, 25:21, 15:7)

W finale nasz zespół zmierzy się z liderkami tabeli w fazie zasadniczej, Wisłą Warszawa.
Pierwsze dwa spotkania finałowe zostaną rozegrane w Warszawie, 2 i 3 kwietnia.
Rywalizacja potem przeniesie się do Krakowa.