Proxima Kraków

Siatkówka kobiet jest pięknym sportem, a nasze sportowe przedsięwzięcie wywodzi się wprost z pasji. W związku z powyższym jest potrzebą ciągłego rozwoju w oprawie kompletnej i jak najwyższej jakości.

Począwszy od marzenia odbudowy mocnego kompletnego ośrodka dla pasjonatek siatkówki w Krakowie, narodził się plan organizacyjnie skonstruowany jak współczesne przedsiębiorstwa, a sportowo czerpiący z tradycji szkolenia sportowego zawodniczki od najmłodszych lat, aż po seniorską dojrzałość siatkarską. Na przestrzeni ostatnich lat zbudowaliśmy prawie kompletną piramidę szkoleniową opierającą się na współpracy z placówkami na każdym szczeblu edukacji szkolnej. Dopełnieniem naszej inicjatywy od sezonu 2016/2017  jest królewska drużyna seniorska, stanowiąca wzór dążeń sportowych naszych młodszych adeptek. Jesteśmy ukierunkowani na ciągły rozwój  owocny w sukcesy sportowe tak potrzebne zawodniczkom i kibicom krakowskiej siatkówki. Stabilni finansowo, daleko koncepcyjnie wybiegający na przód jako klub „serwujemy piłkę” w stronę boisk od lat niedostępnych w naszym mieście.

Nasza działalność

PROXIMA W ORLEN LIDZE

Informacje wkrótce 😉

DEBIUT W PIERWSZEJ LIDZE

Sezon 2016/ 2017 to debiut Proximy Kraków na parkietach 1 ligi.

Sztab wraz z zawodniczkami przy współpracy z Siemachą trenują i rozgrywają mecze na obiektach Com Com Zone oraz hali Suche Stawy przy ul. Ptaszyckiego.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

MŁODZICZKI, KADETKI, JUNIORKI

Drużyna ORLEN Ligowa z Muszyny oraz Proxima Kraków na mocy wzajemnych porozumień są Klubami partnerskimi i w sezonie 2016/ 2017 wspólnie realizują program szkolenia młodzieży na poziomie kadetek i juniorek.

Rozgrywki w kategorii młodziczek przeprowadzamy we współpracy Klubu Sparta Kraków.

Aktualności na temat rozgrywek młodzieżowych dostępne są na Fan Page’u pierwszoligowej drużyny.

MUSZYNA PROXIMA KRAKÓW

Drużyna ORLEN Ligowa z Muszyny oraz Proxima Kraków na mocy wzajemnych porozumień są Klubami partnerskimi i w sezonie 2016/ 2017 wspólnie realizują występy drużyny Młodej Ligi Muszyna Proxima Kraków.

Aktualności na temat rozgrywek młodzieżowych dostępne są na Fan Page’u pierwszoligowej drużyny.

AKADEMIA SIATKARSKA PROXIMA KRAKÓW

Realizujemy projekt bezpłatnych treningów dla dziewcząt w Szkołach Podstawowych na terenie Krakowa.

Umożliwiamy dziewczętom rozpoczęcie przygody z siatkówką w szkole pod okiem profesjonalnego trenera.

Informacje na temat szkół objętych projektem, trenerów, godzin treningów znajdziesz pod adresem: